View Single Post
Old 03-01-2020, 11:48 PM   #7
Demosthenes9
is Blowin Smoke!
 
Join Date: 04-29-10
Location: Louisville
Default

One issue is the cost difference. Flats are much more per lb than Packers, often even twice the price. I haven't trimmed a packer out and done the calculations to figure out what the better buy is on a per lb basis of actual meat.
Demosthenes9 is offline   Reply With Quote


Thanks from: --->